اخبار > برگزاري جلسه توجیهی كنسرسيوم های صادراتي استان خوزستان
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

برگزاري جلسه توجیهی كنسرسيوم های صادراتي استان خوزستان

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان از برگزاری جلسه توجیهی به منظور مرتفع شدن ابهامات اعضای کنسرسیوم های صادراتی استان خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان؛ حسن چراغی گفت: جلسه توجیهی کنسرسیوم های صادراتی استان خوزستان با هدف بررسی مباحث مرتبط با تشکیل کنسرسیوم ها و تشریح ساختار و الزامات آنها  با حضور مدیر توسعه بازار سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و مشاور این سازمان در حوزه کنسرسیوم های صادراتی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه  کنسرسیوم های صادراتی به ائتلاف چند فرد یا بنگاه گفته می شود که برای انجام فعالیت مشترک یا ادغام منابع برای رسیدن به هدف مشترک در کنار هم قرار می گیرند اظهار داشت: کنسرسیوم ها بسته به هدف از تشکیل آنها می توانند به گروه هایی چون کنسرسیوم فروش، صادرات و ... تفکیک شوند.  

معاون صنایع کوچک شهرکهای صنعتی خوزستان افزود: هدف کنسرسیوم های صادراتی تبليغ و ترويج كالاها و ارائه خدمات در خارج از كشور بوده و از طريق فعاليت هاي مشترك، صادرات محصولات را تسهيل مي كنند.

وی با اشاره به اينكه بنگاه های کوچک و متوسط اغلب با مشکلات قابل توجهی به ویژه در ورود به بازارهای خارج از کشور مواجه هستند بیان داشت: کنسرسیوم های صادراتی نه تنها به اعضاي خود در زمینه حضور در صادرات کمک می کنند، بلکه می توانند مزیت های قابل توجه دیگری را نیز به همراه داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه اعضای کنسرسیوم صادراتی خرما خوزستان، اعضای کنسرسیوم صادراتی نفت و گاز، مشاورین حوزه بازار استان و همکاران حوزه معاونت صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان نیز حضور داشتند.

تاريخ: 1398/06/06  | ساعت: ٢٣:٣٣ | شناسه: ٧٤٤٥ | تعداد نمايش: 92

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج