اخبار > لزوم توجه جدی به صنایع کوچک در شرایط فعلی
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان تأكيد كرد:

لزوم توجه جدی به صنایع کوچک در شرایط فعلی

علی کرانی خاطرنشان‌کرد: انجمن‌های سازندگان، بازوهای حمایتی و کمک‌ کننده مجموعه وزارت نفت هستند و اگر از این بازوها استفاده شود، قطعاً شاهد کاهش هزینه‌های وزارت نفت و همچنین رشد و توسعه واحدهای سازنده در استان خوزستان و دیگر استان‌های کشور خواهیم بود.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: با توجه به این‌که در حال حاضر در شرایط دشوار اقتصادی به‌سر می‌بریم، اگر به صنایع کوچک توجه جدی شود، قطعاً شرایط رونق اقتصادی و نحوه فعالیت این واحدها بهبود پیدا خواهد کرد؛ اما در غیر این صورت، این شرایط اقتصادی صنایع کوچک و سازندگان را با خطر نابودی و تعطیلی مواجه خواهد کرد.
 
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي خوزستان، علی کرانی در گفت‌وگو با خبرگزاري ایسنا با اشاره به برگزاری یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان اظهار داشت: در شرایط اقتصادی فعلی انتظار داریم تا این نمایشگاه در جهت منافع شرکت‌های بزرگ نفتی و همچنین سازندگان عضو انجمن نفت و گاز برپا شود تا این شرکت‌ها بتوانند با شرایط بهتری در جنگ اقتصادی به فعالیت بپردازند.
 
وی افزود: نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات نفت نباید صرفاً یک نمایشگاه باشد، بلکه باید به‌دور از نگاه صرف نمایش، منجر به عقد قرارداد و ارائه درخواست‌هایی از سازندگان باشد تا بتوانیم به تبع آن شاهد رونق اقتصادی و حمایت از کالای ساخت داخل باشیم. در این زمینه برگزاری نمایشگاه نفت با همکاری سازندگان می‌تواند به تحقق این مسأله کمک کند.
 
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان با بیان این‌که نمایشگاه نفت نباید یک بار مضاعف بر دوش صنایع استان باشد، اضافه کرد: اگر به دنبال رونق اقتصادی هستیم، در نمایشگاه نفت باید منافع سازندگان کوچک درنظر گرفته شود. با توجه به مشکلات اقتصادی که گریبان‌گیر صنایع کوچک است و همچنین مطالباتی که این صنایع از شرکت‌های بزرگ نفتی و حفاری دارند، باید شرایطی در نمایشگاه فراهم شود تا منافع این سازندگان نیز در آن دیده شود.
 
كراني ادامه داد: در طول سالیان برگزاری این نمایشگاه عنوان شده که باید برگزار کننده این نمایشگاه انجمن‌های سازندگان باشند، اما تا کنون چنین شرایطی شکل نگرفته است. بهترین راه برای برگزاری یک نمایشگاه پربار آن است تا برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را به انجمن‌های مربوطه واگذار کنند و آن‌ها با استفاده از اعضای خود، زمینه را برای رشد و توسعه فعالیت‌های آن اعضاء فراهم کنند.
 
وي خاطرنشان‌کرد: انجمن‌های سازندگان، بازوهای حمایتی و کمک‌ کننده مجموعه وزارت نفت هستند و اگر از این بازوها استفاده شود، قطعاً شاهد کاهش هزینه‌های وزارت نفت و همچنین رشد و توسعه واحدهای سازنده در استان خوزستان و دیگر استان‌های کشور خواهیم بود.

تاريخ: 1398/09/05  | ساعت: ١١:٤٩ | شناسه: ٨٤١١ | تعداد نمايش: 42


خروج