سه شنبه 02 مرداد 1403

استاندار خوزستان در شورای اداری شهرستان امیدیه عنوان کرد: منافع سرمایه گذاری بزرگ اقتصادی باید به مردم منطقه برسد.

  • 1402/05/23 - 17:27
  • - تعداد بازدید: 464
  • - تعداد بازدیدکننده: 459
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Zjac

استاندار خوزستان در شورای اداری شهرستان امیدیه عنوان کرد: منافع سرمایه گذاری بزرگ اقتصادی باید به مردم منطقه برسد.

منافع و مزیت های سرمایه گذاری بزرگ اقتصادی که در شهر امیدیه قرار است صورت گیرد باید متوجه مردم این منطقه شود.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خوزستان، استاندار خوزستان در جلسه شورای اداری که در فرمانداری امیدیه برگزار شد با بیان مطلب فوق به یکی از کارهای بزرگی که در حال پیگیری است اشاره کرد و گفت:این کار بزرگ مربوط به شهرک پتروشیمی امیدیه می شود که در سفر ریاست جمهور تفاهم نامه ایی بین استانداری و هلدینگ خلیج فارس امضا شد.

دکتر حسینی محراب در ادامه افزود: مراحل اجرایی این پروژه ی بزرگ در حال انجام است و مقرر شد شرکت شهرک های صنعتی خوزستان زمین های مورد نیاز هلدینگ را در اختیار آنان قرار دهد تا عملیات اجرایی آغاز شود.

وی در ادامه اظهار داشت: این پروژه که زنجیره ی مکمل صنایع بالا دستی در استان است می تواند کمک خوبی در زمینه ی اشتغال زایی ایجاد کند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: نفع این سرمایه گذاری باید باعث رشد این منطقه شود و می توان اذعان کرد که رفع مسئله بیکاری و اشتغال زایی از مزیت های مهم این سرمایه گذاری خواهد بود و باید منفعتش هم به این منطقه هم به استان برسد.

بر اساس این گزارش نماینده مردم امیدیه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این سرمایه گذاری گفت: با توجه به وضعیت امیدیه باید شرایط سرمایه گذاری هر چه بیشتر در این منطقه فراهم شود.

دکتر آقاجری در ادامه به مبحث اشتغال و بیکاری در منطقه اشاره کرد و افزود: از مسائل مهم و حائز اهمیت این منطقه مسئله بیکاری است که این سرمایه گذاری در بحث اقتصاد و توسعه اقتصادی برای شهرستان بسیار مهم تلقی می شود که بتواند موجب اشتغال زایی شود.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد: انتظار این است یک همدلی و همکاری بین همه دستگاهها برای جذب سرمایه گذاران وجود داشته باشد تا این پروژه هر چه زودتر به سرانجام برسد.

این گزارش می افزاید مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با تبریک 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک به تفاهم نامه ای که با حضور مقام محترم ریاست جمهور امضا شد اشاره کرد و گفت: بعد از امضاء تفاهم نامه پیگیری های زیادی انجام شد تا این پروژه هر چه زودتر آغاز به کار کند.

مهندس مهدی پور در ادامه افزود: هلدینگ خلیج فارس بنا دارد در 3 استان هرمزگان، بوشهر و خوزستان برای ایجاد شهرک تخصصی پتروشیمی سرمایه گذاری  کند که طبق کارشناسی های انجام شده بهترین نقطه برای این منظوردر استان خوزستان محور ماهشهر به سمت امیدیه بوده است.

وی در ادامه گفت: در سال 97 مصوبه ی دولت برای این سرمایه گذاری اخذ و 2 هزار و 800 هکتار زمین نیز جانمایی شده است.

وی یاد آور شد: قیمت گذاری بر اساس خدمات و سطح بندی شهرک هاست و از موارد اول این هلدینگ تعیین قیمت زمین است که توسط کارشناسان در حال بررسی می باشد و از نکاتی که وجود دارد موضوع بخشودگی مناطق کمتر توسعه یافته است که اعمال خواهد شد.

وی در خاتمه با بیان اینکه با مساعدت سازمان مدیریت و برنامهریزی این سرمایه گذاری انجام خواهد شد خاطر نشان ساخت: وقتی مجموعه عظیمی مانند هلدینگ خلیج فارس در این منطقه سرمایه گذاری کند صنایع پایین دستی در این منطقه مستقر خواهند شد و که می تواند تاثیر بسزایی در اشتغال زایی منطقه ایجاد کند

  • گروه خبری : گروه آرشیو تمام اخبار استان,گروه اسلایدر سمت راست,گروه اطلاع رسانی,گروه فراخوان
  • کد خبر : 22306
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب