سه شنبه 02 مرداد 1403

توسط نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری عنوان شد: باید ریسک سرمایه گذاری در استان پایین بیاید.

  • 1402/05/22 - 19:29
  • - تعداد بازدید: 370
  • - تعداد بازدیدکننده: 368
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Z9ac

توسط نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری عنوان شد: باید ریسک سرمایه گذاری در استان پایین بیاید.

با توجه به ظرفیت هایی بسیار خوبی که وجود دارد باید شرایطی فراهم شود که ریسک سرمایه گذاری در استان پایین بیاید.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خوزستان، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با مدیر عامل این شرکت و هیات همراه با بیان مطلب فوق به مزیت های سرمایه گذاری و اقتصادی در استان اشاره کرد وگفت: تقویت صنایع کوچک و پایین دستی باید از بالاترین مزیت های سرمایه گذاری و اقتصادی در استان خوزستان باشد.

آیت الله کعبی در ادامه افزود: برای تحقق این امر لازم است چرخه ی تولید، باز تولید، توزیع و بازاریابی و ارتباط با مصرف کنندگان و مشتریان بادقت خاصی تعریف شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید شرایطی فراهم شود که یک تولید کننده تمرکزش روی تولید باشد و دغدغه ای از بابت مسائل دیگر نداشته باشد اظهار داشت: در این استان صنایع تبدیلی می تواند به خوبی رشد کنند و توسط آنان یک زنجیره ارزش ایجاد شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تقویت صنایع کوچک در استان می تواند جایگاه ویژه ای در بازارهای منطقه ایی داشته باشند و این کار شدنی است گفت: از عوامل مهم برای سرمایه گذاری دادن طرح و پیشنهاد برای سرمایه گذاری در استان است.

آیت الله کعبی در خاتمه تاکید کرد: لازم است با کم کردن بوروکراسی اداری در اخذ مجوزها و تسهیلات شرایطی فراهم گردد که باعث اتلاف وقت سرمایه گذاران نشود، علاوه بر آن ایجاد مشوق برای سرمایه گذاران نیز می تواند در ترغیب و جذب سرمایه گذاران بسیار مهم تلقی شود/

بر اساس این گزارش مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان خوزستان نیز گزارشی از اعم فعالیت های انجام شده طی سال گذشته و جاری ارائه نمود و گفت: از سال گذشته تلاش شد سرمایه گذاران بزرگ و هلدینگ ها برای سرمایه گذاری در استان ترغیب و جذب شوند تا در صنایع کوچک که زود بازده هستند سرمایه گذاری نمایند که خوشبختانه این امر نتایج مثبتی در امر تولید و اشتغال زایی بر خواهد داشت.

مهندس مهدی پور در ادامه به اشتغال زایی در صنایع کوچک اشاره کرد و افزود: اشتغالی که صنایع کوچک ایجاد میکنند خیلی بیشتر از صنایع بزرگ است آنهم باسرمایه ی بسیار کمی که انجام می شود  اما در عین حال صنایع کوچک بسیار شکننده هستند و باید از آنها حمایت شود.

وی با بیان اینکه از سیاست های مهم دولت سیزدهم راه اندازی مجدد واحدهای راکد است اظهار داشت: درگام اول واحدهای راکد شناسایی و عارضه یابی شدند و 120 واحد صنعتی که شرایط بازگشت را داشتند احصاء شدند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته 98 واحدصنعتی راکد در داخل و خارج از شهرک های صنعتی به چرخه تولید باز گردانده شدند و در سال جاری نیز احیا واحدهای راکد نیز با جدیت ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد: اگر قرار است در حوزه صنایع کوچک اتفاق مثبتی رخ دهد که موجب افزایش تولید و اشتغال زایی و بالطبع آن محرومیت زدایی صورت پذیرد همدلی و همیت همه دستگاه های اجرایی را لازم دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک های خوزستان در خاتمه با بیان اینکه محصولات تولیدی صنایع کوچک در استان مورد شناسایی قرار گرفتند خاطر نشان ساخت: تاکنون بیش از 1100 قلم محصولات تولیدی استان مورد شناسایی قرار گرفتند که این محصولات در حال معرفی به دستگاه های مختلف هستند و از دستگاه تقاضا می شود از محصولات تولیدی استان استفاده کنند.

  • گروه خبری : گروه آرشیو تمام اخبار استان,گروه اسلایدر سمت راست,گروه اطلاع رسانی,گروه فراخوان
  • کد خبر : 22296
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب